Kiralık Gulet

İnternet üzerinden kiralık guletler aradığınız zaman, bulduğunuz kiralık guletler sayfasından özellikleri dışında alabileceğiniz hizmetleri, guletin pazarlamasıyla ilgilenen firma ile diyaloğa geçerek teknenin personeli hakkında bilgi edinmek ve detaylı bilgileri ulaşmak ilk işiniz olmalı. Kiralık gulet işi detaylı bir iştir. Turun başlama limanından gulete katılma saatine kadar her şeyi kesinlikle öğrenin. çünkü haftalık mavi yolculuk turlarında, kiralık guletler yolcu indirme ve bindirme saatleri yaklaşık bellidir, her hafta cumartesi turun başlama saati 1500 ile 1600 arası en doğru zaman olduğunu unutmayalım! çünkü gulet kiralam turun sonunda cumartesi sabah saat 09:00 da limana dönülerek yolcuların yatı terketmesi beklenir, zamanın kısıtlı olmasından dolayı saat 15:00 kadar yat yıkanıp güneş yatakları kılıfları çıkarılarak bütün odalardaki çarşaf ve havlular toplanır, yıkanmaya gönderilir, mutfak dolapları boşaltılır, kiralık guletler her hafta sonu aynı koşuşturmayı yaşar yanı yıkanıp temizlenir. yattan inen müşterinin kullanmış olduğu hiçbir şey yerinde kalmayacak gibi her şey tekrar yeniden hazırlanır. kromlar silinmeli, güneş yatakları kuruduktan sonra kılıfları takılmalı, yataklar hazırlanmalı ve bu arada personelin yarım saat zamanı kalırsa kendi özel işlerini hal edebilmelidir, personel belki evine para gönderecek belki tıraş olacak belkide kısa bir sürede olsa sevdiği ile buluşacaktır.

Kiralık Guletler

Kiralık guletler hazırlık için bir yandan yeni gelecek misafirlerin kumanyası yerleştirilirken diğer yandan aşcıbaşı beş çayı için hazırlık yapıyordur diğer yandan ufak tefek çıkan arızalar giderilir, bu sırada kaptan seyre çıkış işlemlerini limandan hallediyordur ve bütün bunlar 5 saat içinde hazırlanıp yeni bir misafirin gelmesiyle kiralık gulet ile tur proğramı hakkında konuşulup kısaca deniz kuraları anlatılarak zaman kaybetmeden demir alınıp haftalık mavi yolculuk turunuz başlamış olur, Unutmayın dönüşünüzde yine cumartesi sabah saat 10.00 da tekneden çıkmış olmanız gerekir. Size şimdiden mavi tur için iyi tatiller dileriz,

kiralık guletler ile sonyıllarda tercih edilen tatil başlangıç limanları Bodrum, Marmaris, Göcek, Fethiye olmasıyla beraber pek çok denizseverin Türkiye çıkışlı yunan adaları, kıbrıs, ve hırvatistana gitmek isteyen hatırı sayılı miktarda denizseverin gulet kiralama ile başladıgı ve ciddi bir şekilde bu işletme dalına hız kazandırmaktadır.