Kiralık Gulet
Kiralık Gulet

Kiralık Guletler

İnternet üzerinden kiralık guletler aradığınız zaman, bulduğunuz kiralık guletler sayfasından özellikleri dışında alabileceğiniz hizmetleri, guletin pazarlamasıyla ilgilenen firma ile diyaloğa geçerek teknenin personeli hakkında bilgi edinmek ve detaylı bilgileri ulaşmak ilk işiniz olmalı.

Öncelikle Kiralık gulet işi detaylı bir iştir. Turun başlama limanından gulete katılma saatine kadar her şeyi kesinlikle öğrenin. çünkü haftalık mavi yolculuk turlarında, yolcu indirme ve bindirme saatleri yaklaşık bellidir. Her hafta cumartesi turun başlama saati 15:00 ile 16:00 arası en doğru zaman olduğunu unutmayalım! çünkü gulet kiralama turun sonunda cumartesi sabah saat 09:00 da limana dönülerek yolcuların yatı terk etmesi beklenir.

Yattan inen müşterinin kullanmış olduğu hiçbir şey yerinde kalmayacak gibi her şey tekrar yeniden hazırlanır. kromlar silinmeli, güneş yatakları kuruduktan sonra kılıfları takılmalı, yataklar hazırlanmalı ve bu arada personelin yarım saat zamanı kalırsa kendi özel işlerini hal edebilmelidir, personel belki evine para gönderecek belki tıraş olacak belki de kısa bir sürede olsa sevdiği ile buluşacaktır.

Kiralık guletler hazırlık için bir yandan yeni gelecek misafirlerin kumanyası yerleştirilirken diğer yandan aşçıbaşı beş çayı için hazırlık yapıyordur diğer yandan ufak tefek çıkan arızalar giderilir, bu sırada kaptan seyre çıkış işlemlerini limandan hallediyordur ve bütün bunlar 5 saat içinde hazırlanıp yeni bir misafirin gelmesiyle kiralık gulet ile tur programı hakkında konuşulup kısaca deniz kuraları anlatılarak zaman kaybetmeden demir alınıp haftalık mavi yolculuk turunuz başlamış olur, Unutmayın dönüşünüzde yine cumartesi sabah saat 10.00 da tekneden çıkmış olmanız gerekir. Size şimdiden mavi tur için iyi tatiller dileriz,

Kiralık guletler ile son yıllarda tercih edilen tatil başlangıç limanları Bodrum, Marmaris, Göcek, Fethiye olmasıyla beraber pek çok deniz severin Türkiye çıkışlı Yunan adaları, Kıbrıs, ve Hırvatistan’a gitmek isteyen hatırı sayılı miktarda deniz severin gulet kiralama ile başladığı ve ciddi bir şekilde bu işletme dalına hız kazandırmaktadır.