Tekne Turu
TEKNE TURU

TEKNE TURU

Yıllarca mavi yolculuk adı altında dünyanın her yerinde haklı bir üne sahip olan yat gezisi aynı zamanda Türkiye’nin tanıtımında da faydası olan bir deniz dinlencesidir.

Bodrum ve çevresinde Teknede tatil yapmanın en popüler tekneleri olan guletler artık bir motoryat kadar güzel ve donanımlı yapılıyor. Son zamanlarda balayı tatillerine yapılan talepler için hazırlanmış geniş kabinli guletler, içinde her türlü ihtiyacı karşılayan imkanlarla misafirlerin satellite tv, bilgisayar, dvd, klima ve buzdolabı ihtiyaçlarını standart olarak veriyorlar.

Otellerdeki kral suitlerinden farklı olmayan hizmet kalitesi ile yeni evli deniz sever çiftler için çok güzel bir alternatif. Balayı turlarını yat gezisi ile renklendirmek isteyen hatırı sayılır sayıda talep bulunuyor.

Geçmişteki taşıma aracı olan gulet tekneler yeni görünüm ve konforları ile artık tekne kiralama ihtiyacının çok daha fazlasını vaat ediyor. Teknede tatil talepleri doğrultusunda inşa edilen yeni kiralık guletler ayrıca jet ski, water ski, kano ve sörf gibi alternatifleri de standart hizmetler olarak verebiliyorlar.

Tekne Turu Guletler Marmaris ve Bodrumun adeta geçim kaynağıdır. Gulet kiralamak için bu sahil beldelerine gelenler hem yat kiralayarak hem de alışveriş yaparak şehrin ekonomisine katkıda bulunurlar. Geçmişte süngercilik ve balıkçılıkla geçinen yöre denizcileri artık yat turizmi olan mavi tur bodrum olarak bilinen getirisi ile daha rahat ve zenginler.

Dünyanın pek çok ülkesinden büyük masraflar ile gelen yabancılar tekne turu tatilini edinebilmek için uzun yollar kat ediyorlar. Ülkemiz insanı içi büyük nimet olan mavi yolculuk yol eziyetinin olmamasının yanı sıra yukardaki fiyatlardan çok daha ucuzuna da yapılabilir. Burada misafirlerin dikkate alması gereken konu iyi hizmetin, iyi tekne ve iyi personel ile yapıldığını bilmeleri olacaktır.