Tekne Turu

Yıllarca mavi yolculuk adı altında dünyanın her yerinde haklı bir üne sahip olan yat gezisi aynı zamanda Türkiye nin tanıtımında da faydası olan bir deniz dinlencesidir. Bodrum ve çevresinde Teknede tatil yapmanın en populer tekneleri olan guletler artık bir motoryat kadar güzel ve donanımlı yapılıyor. son zamanlarda balayı tatillerine yapılan talepler için hazırlanmış geniş kabinli gulet ler, içinde her türlü ihtiyacı karşılayan imkanlarla misafirlerin satellite tv, bilgisayar, dvd, klima ve buzdolabı ihtiyaçlarını standart olarak veriyorlar. Otellerdeki kral suitlerinden farklı olmayan hizmet kalitesi ile yeni evli deniz sever çifler için çok güzel bir alternatif. Balayı turları nı yat gezi si ile renklendirmek isteyen hatırı sayılır sayıda talep bulunuyor. Geçmişteki taşıma aracı olan gulet tekneler yeni görünüm ve konforları ile artık tekne kiralama ihtiyacının çok daha fazlasını vaad ediyor. Teknede tatil talepleri doğrultusunda inşa edilen yeni kiralık guletler ayrıca jet ski, water ski, kano ve surf gibi alternatifleri de standart hizmetler olarak verebiliyorlar.

Tekne Turu

Guletlerler Marmaris ve Bodrumun adeta geçim kaynağıdır. Gulet kiralamak için bu sahil beldelerine gelenler hem yat kiralayarak hem de alışveriş yaparak şehrin ekonomisine katkıda bulunurlar. Geçmişte süngercilik ve balıkçılıkla geçinen yöre denizcileri artık yat turizmi olan mavi tur bodrum olarak bilinen getirisi ile daha rahat ve zenginler. Her türlü tatil için çok değişik fiyatları olan kiralık guletler denizde tatilin en ekonomik yolu olabilmektedir. Bugün ortalama standart bir guletin kirasını gün başına 1500 tl olarak düşünürsek kabul edilen misafir sayısı 12 olsa bile kişi başına düşen miktar 125 tl dir ortalama kumanya ücreti ile ve içecekler için 50 tl düşünüldüğünde ödenecek miktar kişi başına günlük harcama için 175 tl dir bu masraf sürekli farklı yerleri gezen ve üç öğün mükemmel yemeğin verildiği ve hizmetin sadece uykuda aralık verdiği bir standart gulet gezisi için hiçte pahalı değildir. tekne turu

Dünyanın pek çok ülkesinden büyük masraflar ile gelen yabancılar bu tatili edinebilmek için uzun yollar katediyorlar. Ülkemiz insanı içi büyük nimet olan mavi yolculuk yol eziyetinin olmamasının yanı sıra yukardaki fiyatlardan çok daha ucuzuna da yapılabilir. Burada misafirlerin dikkate alması gereken konu iyi hizmetin, iyi tekne ve iyi personel ile yapıldığını bilmeleri olacaktır.