Yat Personeli
Yat Personeli

Sayfamızın amacı teknelerde çalışmak isteyen ve yat personeli olmak isteyen arkadaşlarımızın Kaptan, aşçı, gemici, makinist, hostes, kabin görevlisi, gibi yeterliliği olan gemi adamlarına yardımcı olmak, Profesyonel eğitim almış yada altyapısı bulunan ve yat personeli olmak isteyen denizci arkadaşlarımızın internet üzerinden yapmış olduğu iş aramasına aracı olmak için sizi yat personeli sayfasına yönlendirip bu sayfaya fotoğraflı bir CV oluşturmanız halinde Tekne sahipleri ve Yat Kaptanları tarafından bize gelen taleplere uygun CV’leri ve iletişim bilgilerinizi iletiyoruz.

Gizlilik

Özel bilgilerinizin kesinlikle korunacağına ve iş bulma olanağına sahip olacağınızdan emin olabilirsiniz. Ayrıcalığı olan diğer bir konu ise dünyanın her yerinde crew profile siteleriyle ortak bir çalışma yürüterek herkes kendi bölgesinde yatlara personel sağlamaktadır örneğin Fransa’da bulunan crew profile işi yapan bir Fransız broker Türkiye’de olan bir teknesi var ise veya Türkiye’den yat personeli isteyen bir yat sahibine direk olarak önermesi gerekiyor aynı şekilde Fransa’daki bir tekneye bizden personel istenir ise biz bu talebi Fransa’daki brokere iletiyoruz böylelikle herkes kendi bölgesindeki personelini korumuş oluyor. Genellikle sistem böyle çalışıyor fakat bizim yurt dışındaki brokerlerden farkımız sadece doğru personeli hiçbir karşılık beklemeden işe göndermemiz.

Profesyonel Yat Ekibi

YAT PERSONELİ

Kiralama Organizasyonunu yaptığımız yatlarda en önem verdiğimiz detaylardan biride yat personeli profesyonel anlamda yetişmiş olması ve tüm yatlarda aralarındaki uyumun çok önemli olduğuna dikkat çekmek isteriz. Pek çok yatın ortak sorunu olan yatlardaki personel sürekliliği ve mesleki seviyeleri servis kalitesi konusunda en belirleyici etkendir, özellikle motoryatlar da hizmetin aksamadan yürümesi için yatlarda kaliteli personel uyum içinde çalışması çok önemlidir. Bu nedenle sizin için seçtiğimiz tekne personeli son derece iyi yetişmiş yetenekli ve bulunduğu yeri doldurabilen mürettebat arasından seçilmiş olmalıdır. Yat kaptanları gerçekten profesyonel olduklarında, zaten seçtikleri personel yeterli ve uyum içinde çalışmaktadır. Mürettebat arasındaki uyumda çok önemli olan yat sahibinin Denizi ne kadar iyi bildiği ve yatın kaptanına ne kadar güvendiği ile ilgili konuların önemine dikkat çekmek isteriz. Yat kaptanı, Donatanı yani mal sahibini direkt olarak temsil ettiğinden personel ile aynı statüde değildir.

Yat Sahibi

Yat sahibinin doğru seçimi ve ardından tüm güven ve yetkileri ile sorumlu bulunan kaptanın yanındaki personeli ne kadar iyi idare edebildiği ve onlardan maksimum hizmet konusunda ne kadar dikkatli olduğu gibi konular, yatın iyi tekne yada işe yaramaz tekne olması arasındaki ince çizgiyi belirlemektedir. Yatını kiraya vermek isteyen yat sahiplerinin teknede servis kalitesinin çok önemli olduğu gerçeğine dikkat etmeleri ve yeterli yatlarda kaliteli personel bulundurmaları gerekiyor.
Türkiye’de yat personeli olarak sıkıntımız olmadığını ve yeni yönetmeliklere göre stwc 95 yasalaştığı taktirde 200 grs- 500 grs – 3000 grs – yeterlilikleri Türkiye’de yeterlilik sınavları başlaması durumunda Türk yat personeli yabancı yatlarda yeterlilikleri kabul edilirse çalışma olanağı yakalayacaktır. Buda binlerce Türk gencine Kaptan, mekanik, aşçı veya güverte personeli olarak yabancı yatlarda kaliteli personel istidam sağlayacaktır. Yat personeli.