Kiralık Yelkenliler
KiRALIK YELKENLiLER

Kiralık Yelkenliler

Kiralık yelkenliler olarak tercih edilme nedenlerinden en önemlisi kiralayanların denizci olmaları ve denizi birebir yaşamak istemelerindendir.

Diğer teknelere göre çok daha ekonomik oldukları doğrudur 15 metrelik bir yelkenlinin makine gücü ortalama olarak 45 hp ile 70 hp olarak değişmektedir, yakıt tüketimleri saatte 6 litre ile 10 litre arasındadır. genelde yelken sporuna uygun olarak düşünülmüş olmalarından dolayı iç kullanım alanları diğer teknelere göre geniş ve çok rahat değildir.

Kiralık yelkenliler olarak ortalama haftalık fiyatları 1800 € ile 3500 € aralığında tekne büyüklüğüyle orantılı değişir, bu nedenle kiralık haftalık olarak değerlendirirseniz kişi sayınıza göre hesapladığınızda fiyatların çok daha ekonomik olduklarını göreceksiniz. sadece personelsiz yelkenli kiralama uygun fiyata kiralanabilmektedirler ve sair masrafların tamamı size aittir.

Sizler kendi işlerinizle ilgilenir ve hayatınızı yönlendirdiğiniz şekli ile devam için mesleğinizle uğraşırken bizde kendi işimizi yani kiralık yelkenli teknelerin kiralama olarak son durumu, kiraya verilebilirliği, bulunduğu yer, kabin ölçüleri, tuvalet ve duş standartları, yatın performansı, personelinin uygunluğu, kiralanacak sürelerin organizasyonu ve bu detayların resimlenerek arşivlenmesi konularında kendimize alt yapı yapmak için tersaneleri dolaşıyor yeni yapılan kiralık yelkenli yatları takip ediyor sahipleri ile anlaşarak koordinasyon sağlıyor ve müşterilerimize daha iyi hizmet vermek için çalışıyoruz.

Tatiliniz için harcayacağınız zamanın en iyi şekilde değerlendirilebilmesi için en ince ayrıntılara kadar düşünüyoruz, elbette ki amacımız işimizi daha iyi yapmak bu nedenle kiralık yelkenliler konusunda biz sizden bir kaç adım daha önde sayılırız.

Birikimlerimizi sizin kullanımınıza sunuyor işinizi kolaylaştırmak ve hatta seçeneklerimizle size doğru ve şartlarınıza uygun tatil sunmaya çalışıyoruz.

Doğru karar ve kusursuz tatil için bizi aklınızda tutun e-mail adresimiz sizin ve dostlarınızın mavi tur ihtiyacınız olduğunda her zaman bize ulaşabilirsiniz. Denize hasret veya potansiyel denizci olan ve hayatında denize daha fazla zaman ayırmak isteyen biri iseniz ve başlangıcı da kiralık yelkenli yatlar ile yapmak istiyorsanız işte o zaman zaten sizde artık denizcisiniz ve her türlü şartlara rağmen deniz size kendini öğretecektir, siz yeter ki denizi sevin ve ona yakın olun.

Yelkenliler motoryatlara göre daha iyi denizci olmayı gerektirdiği gibi daha da ekonomiktirler. Denizle birebir tanışmanın doğanın gücünden faydalanmanın zor şartlarda oluşan adrenalinin getirdiği mücadele sonunda demir yerine yada limana varmanın müthiş huzurunu yaşamaktır kiralık yelkenli yatlar ile denizcilik.

Elinizde olan en kısıtlı imkanların bile yeterli olduğu hatta hiç masraf etmeden denizi keşfetmektir, karada çekilen her türlü sıkıntının denizle kucaklaştığın gün unutulduğu, yelkeni denizi rüzgarı dümeni tanımak, onlarla bütün olmak ve en nadide koyların güzellikleri keşfetmektir.

Sizde zaten var olan denizcilik ruhu götürür sizi, kıyısına ve güzelliklerine. kiralık yelkenli yatlar aramaya başlamaya karar verdiğiniz an her türlü yardım, bilgi ve seçenekler için arayın bizi. Ufkunuzu en iyi bildiğimiz yere kadar götürelim, size seçenekler sunalım en ekonomik şekli ile neler yapılabilir neler bulunabilir yada sahip olduğunuz yatınızı nasıl değerlendirir nasıl değiştirir yada yenileriz. Denizci olmak isteyen amatörler için zamanımız ve seçeneklerimiz var.

Ege denizinin sürekli ve yelkene uygun rüzgarları ile yunan adalarını keşfetmek için hazırladığımız rotalar sizler için hazırlanmıştır. Yelkenli tekneler ve yaptığımız bu yat gezisi guletler ile yapıldığı gibi fiber yelkenlilerle de yapılabiliyor.

Güneybatı Anadolu koylarına yakın olan Dodekanes adalarını ziyaret eden misafirlerinde beğenisini kazanmaktadır. Gece hayatının oldukça renkli olduğu yunan adalarının tavernaları yat gezisi yapan misafirlerimize deniz, güneş ve damak lezzeti dışında gece hayatını da sunmaktadır. Adalar arası geçişlerde Egenin yelkene uygun rüzgarları ile yelkenlerini şişiren yatlar, deniz üstündeki köpükler gibi doyumsuz görüntüler sunmakta.

Tatillerini bu şekilde yaşamak isteyenler için en mükemmel imkanı yelkenli yatlar ile bulmak mümkündür. Ülkemizin sayısız koyları yelkene müsait rüzgarları ile ziyaret edilebilir. Yazın rutin rüzgarlara sürekli açık olan bölgelerimiz kiralık yelkenliler ile tatil yapan yelken meraklıları için ideal yerlerdir.

Geniş ve fırtınalara kapalı olan Bodrum Gökova Marmaris Hisarönü Datça Göcek Kekova gibi büyük körfezler yelken açmak için çok uygundur. Pek çok yelkenli tekne kiralayan firmanın üs olarak seçtiği marinalarımız artık yurt dışından gelen misafirlerimize kiralık yelkenli sağlıyor.

Aile ve küçük guruplara uygun olan ve öğrenmesi kolay bu yelkenli tekneler gün geçtikçe daha fazla rağbet görüyor. yelken açmak ve öğrenmenin en kolay yolu olan fiber yelkenli yatlar yemek yapmayı sevenler için yeterli mutfağa da sahip ama yemek için dışarısını tercih edenler için koylarımızda pek çok korunaklı yerlerde ücretsiz marina hizmeti veren lokantalarımız bulunuyor.